HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home

GalériaDnes je Utorok, 12 december 2023
Meniny má Otília
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
december 2023
P U S Š P S N
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Syndicate
SlovakVaulting.com - Voltiž na Slovensku
 
 
:: reklama ::
O tituly voltížnych majstrov Slovenska sa bojovalo v Poprade
Napísal (jta)   
Utorok, 12 december 2006

Image[Koňmi roka sa stali Celtic Calvaro Z z JK Freestyle Poprad  a Vilám z SOUp Šaľa] Keď pred niečo vyše rokom Slovenská voltížna komisia pridelila Jazdeckému klubu Freestyle Poprad organizáciu majstrovstiev Slovenska 2006, mnohí boli plní očakávaní, ako sa tejto úlohy zhostia nadšenci voltížneho jazdenia z pod Tatier. Bola to totiž ich organizátorská premiéra. Popradčania ale nič nenechali na náhodu. Jazdecký areál v Poprade - Kvetnici prešiel počas roka výraznou zmenou. Vďaka vedeniu mesta sa podarilo zrekonštruovať krytú halu, vymeniť osvetlenie, nátery a pripraviť v hale kvalitný pilinový podklad. Pred samotnou súťažou vyrástli okolo súťažného kruhu dve tribúny a nechýbala ani bohatá kvetinová výzdoba. Prekvapením pre divákov ale i samotných jazdcov bol 13 metrov dlhý a 1,70 široký bilboard, ktorý lemoval pretekársky kruh. Boli na ňom portréty najúspešnejších slovenských jazdcov na koňoch, ktorí boli zakomponovaní do panorámy zasnežených Vysokých Tatier.

Celý článok...
 
Rozhovor s Lacom a Janou Majdlenovcami
Napísal (jta)   
Pondelok, 04 december 2006

ImageSú absolútnou slovenskou a svetovou špičkou, napriek tomu im nechýba skromnosť. Dá sa povedať, že kone majú v krvi a voltížnym jazdením žije celá rodina. V rodinnej zbierke majú množstvo titulov majstrov Slovenska. To najcennejšie - zlato z majstrovstiev Európy ale aj bronz zo Svetových jazdeckých hier prišlo až v posledných rokoch. Zdá sa, že roky tvrdej driny sa vyplatili sa koniarska rodina Majdlenovcov zo Šale začína zbierať cenné ovocie. O spomienkach na začiatky, aktuálnych pocitoch ale aj plánoch do budúcna sme sa porozprávali z trénerkou Janou a jej synom Ladislavom.

Celý článok...
 
Vyhodnotenie sezóny 2006
Napísal Alexandra Vavrová   
Pondelok, 20 november 2006

ImageV sobotu 18. 11. sa takmer všetci majstri Slovenska v jazdeckých disciplínach sústredili v kongresovej sále Domu športu v Bratislave. Cieľom bolo vyhodnotenie uplynulej sezóny Slovenskou jazdeckou federáciou a odovzdanie cien zopár vyvoleným. Sálou odznel komentár k jednotlivým disciplínam, doplnený patričnou prezentáciou na plátne. Už tradične, ako najúspešnejšie športové odvetvie vyšla z celého roka naša voltiž. Paradoxne, zo všetkých zaregistrovaných športových koní na Slovensku tvoria tie naše len niečo vyše jedného percenta... a predsa žnú vo svete najväčšie úspechy. Cenami vo forme pohárov a medailí boli odmenení samozrejme naši majstri- Laco Majdlen, Janka Fodorová, Jovana Pejčićová, Michal Fogaš, dvojica Števo Kasenčák- Miro Kromka a seniorská aj juniorská skupina zo Šale. Na voltižné kone sa tiež nezabudlo. Ocenenými boli šaliansky Vilám a popradský Celtic. 

Celý článok...
 
Otvorené MSR v Poprade
Napísal Alexandra Vavrová   
Pondelok, 02 október 2006

ImageDlho očakávané vyvrcholenie slovenskej voltižnej sezóny konečne prišlo 22.-24. 9. Pod Tatrami sa v Poprade skoncentrovali všetky voltižné hviezdy, aby zaklincovali uplynulý rok. Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska si privinul pod organizátorské krídla Ján Tribula a naozaj mu nebolo čo vytknúť. Perfektne upravený a zavlažený terén, 13-metrový voltižný transparent na stene haly a dostatok sponzorov, ktorí sa postarali o pitný režim pretekárov. Počasie prialo a plán s opracoviskami pod holým nebom dokonale vyšiel, teda do pretekárskej haly sa zmestili dve tribúny pre divákov a aj priestor na vodenie koní. Svojou účasťou spestrili národnostné zloženie súťaže Česko, Nórsko a Rusko.

Celý článok...
 
SVP TOPOĽČIANKY - FOTOGRAFIE NA PREDAJ
Napísal Administrator   
Streda, 13 september 2006

ImageSpoločnosť BEST FOTO vám ponúka možnosť objednať si profesionálne fotografie z SVP Topoľčianky, ktoré sa uskutočnili 9.9.2006. Výber fotografií nájdete vo fotogalérii. Postup objednávania:
Vyberte si fotografie z fotogalérie, o ktoré máte záujem. Napíšte si ich čísla a zašlite ich e-mailom alebo si ich telefonicky objednajte u zhotoviteľa. Nezabudnite uviesť adresu, na ktorú vám majú byť fotky doručené. Zhotoviteľ po obdržaní vašej objednávky vyrobí vami objednané fotografie a pošle vám ich do týždňa na dobierku.

Celý článok...
 
Na náhradnom koni bronz
Napísal www.denniksport.sk   
©tvrtok, 31 august 2006

Image[V Aachene na Svetových jazdeckých hrách vybojoval LADISLAV MAJDLEN pre slovenské jazdectvo prvú svetovú medailu] S medailovými ambíciami cestovali do nemeckého Aachenu na Svetové jazdecké hry, čo sú vlastne majstrovstvá sveta v siedmich jazdeckých disciplínach, slovenskí voltižní jazdci. Hlavným favoritom na zisk medaily bolo voltižné družstvo zložené z cvičencov Slávie SOUP Šaľa, úradujúcich majstrov Európy. Napokon si však priviezli voltižný bronz zo súťaže mužov, čo je pre slovenské jazdectvo historicky prvá svetová medaila. Postaral sa o to dvadsaťštyriročný Ladislav Majdlen zo Šale. Napriek handicapu, s ktorým sa museli on i šalianski jazdci vyrovnať, keď ich kôň Flash neprešiel úvodnou veterinárnou kontrolou. Majdlen sa rozhodol cvičiť na košickom koni Catalinovi III-73.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 89 - 99 z 133

© 2023 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.