HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home

GalériaDnes je Pondelok, 11 december 2023
Meniny má Hilda
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
december 2023
P U S Š P S N
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Syndicate
SlovakVaulting.com - Voltiž na Slovensku
 
 
:: reklama ::
Denník MS a ME - utorok 29.7.2008 - Slávnostné otvorenie
Napísal Petra Masácová   
Streda, 30 júl 2008

Dnes sme mali náročný deň. Do desiatej bolo treba odovzdať definitívne stanovisko, ktorý pretekár štartuje na ktorom koni, a tak isto cvičencov v skupinách. Od ôsmej ráno prebiehali aj oficiálne tréningy. My sme sa dostali na rad až o trištvrte na jednu so štyrmi koňmi a o pol piatej s ďalšími tromi. Všetci (kone aj pretekári) boli v pohode, verím, že im úsmev zostane na perách aj po skončení majstrovstiev :-) O tretej sa konala schôdzka vedúcich výprav, na ktorej sme sa dozvedeli štartové poradie. Naša juniorská skupina začína celý šampionát, keďže štartuje ako úplne prvá zajtra o 10.00. Držte nám palce, aby boli známky o to vyššie, o čo nižšie máme štartové číslo. Celkovo je jedenásť juniorských a patnásť seniorských skupín. Seniori štartujú ako desiata skupina. Seniorky majú poradové číslo 2 (Silvia Ižmanová) a 13 (Jana Fodorová), celkovo sa na štart postaví 45 žien; seniori 1 (Robo Stopka), 9 (Miro Kromka) a 17 (Adrián Tóth) z celkového počtu 25 mužov. V kategórii juniorov je 15 pretekárov, naši štartujú nasledovne - 5. Michal Fogaš, 8. Tomáš Sátor a 15. Ivan Slezák. Juniorky majú 33 pretekárok, Jovana Pejčicová štartuje ako 8. koň a Michaela Nemcová s Ivanou Kozolkovou majú číslo 15.

Dnešný deň sme zakončili otváracím ceremoniálom, ktorý bol skutočne veľkolepý. Show nazvaná "Sólo pro koně" bola fantastická. Predstavila vtipnou a zábavnou formou všetky disciplíny jazdeckého športu, poprepletané tancom a vystúpeniami klaunov.Českí organizátori na čele s Petrou Cinerovou sa skutočne "vytiahli" a nastavili latku veľmi vysoko.

Celý článok...
 
DENNÍK MS a ME Brno 2008 - pondelok 28.7.2008 - veterinárna prehliadka
Napísal Petra Masácová   
Utorok, 29 júl 2008

Po nedelňajšej, výnimočne krátkej ceste :-), sme sa ubytovali v perfektnom štvorhviezdičkovom hoteli Voroněž v Brne. Organizátori zvládli na jednotku ubytovanie, ustajnenie koní aj pretekársku halu, a tak máme všetko na dosah a nemusíme sa nikam presúvať autami.
Dnešný deň bol prvou zaťažkávajúcou skúškou, pretože sme museli absolvovať "pretek pred pretekom" - veterinárnu prehliadku. Nebolo nám všetko jedno, lebo veterinári vedia byť riadne nevyspytateľní a krutí. Tento rok však bol výnimkou a veterinárnou prehliadkou prešli bez problémov všetky slovenské kone. Zo 118 koní neprešli len tri. Český, francúzsky a švajčiarsky koň s bohužiaľ už tento rok na majstrovstvách nepredvedú. My sme si však mohli vydýchnuť a sústrediť sa na to najdoležitejšie, prečo sme sem prišli - na cvičenie.  Od pol šiestej absolvovali Fantagíra a Celtic prvý tréning so svojimi cvičencami, šaľania sa rozhodli dnešok venovať regenerácii koní a trénovať budú až zajtra na oficiálnom tréningu.
Jedna zmena nastala v jednotlivcoch senioroch, Robo Stopka sa rozhodol štartovať na Gerovi, čo sa vďaka ústretovosti tak technického delegáta pána Breitera, ako aj našej federácie, podarilo zariadiť.
Zajtra nás čaká oficiálne otvorenie majstrovstiev, ktoré chystajú organizátori na vysokej úrovni. Ešte pred tým sa však dozvieme, aké štartové čísla budú mať naši reprezentanti a samozrejme absolvujeme už spomínaný oficiálny tréning.

(pm)

 
SLEDUJTE ŠAMPIONÁT V BRNE NAŽIVO NA INTERNETE
Napísal Pavla Krauspe   
Pondelok, 21 júl 2008

Milí votlížni priatelia,

ImageNa webstránke www.clipmyhorse.com budú snímané celé Majstrovstvá Európy i sveta  od zahajovacieho ceremoniálu až po záverečnú dekoráciu koní. (29.7. - 3.8. 2008).Tí, ktorí sa nemôžete zúčastniť pretekov osobne, máte teraz jedinečnú možnosť sledovať zápolenie o medaily priamo vo vašej obývačke. Nezmeškajte zostavy vašich favoritov a stiahnite si aktuálny program pretekov na www.voltiz2008.cz. Budeme veľmi radi keď aj takto na diaľku povzbudíte našich reprezentantov.

Celý článok...
 
CVI Šaľa, 14.-15. jún
Napísal Alexandra Vavrová   
Pondelok, 30 jún 2008

ImageVidina majstrovstiev sveta a Európy je pre voltižérov čoraz silnejšia. V Šali na pretekoch CVI mohli získať svoje nominačné body a o ďalší kúsok sa priblížiť k vrcholu všetkých voltížnych súťaží.

Preteky CVI Šaľa sú jediné tohto druhu na Slovensku a teraz oslavovali svoj 18. ročník. Organizátorka Jana Majdlenová mohla byť spokojná, preteky sa vydarili a prilákali cvičencov nielen zo strednej Európy, ale aj z Ruska, Fínska či USA.

Celý článok...
 
Prvý nominačný pretek Viedeň 21.- 25.5.2008
Napísal Jovana a Boris   
©tvrtok, 05 jún 2008

Daždivá streda sprevádzala slovenskú reprezentáciu po celej ceste na prvý nominačný pretek do jazdeckého areálu v srdci Viedne, zábavného parku Prater. Odchod reprezentantov bol napätý, už týždeň sa diskutovalo o nevídanej konkurencii 125 jednotlivcov, 44 skupín a 135 koní. Bolo nám jasné, že pretek bude náročný a dlhý.

Po príchode do Viedne nás čakalo nemilé prekvapenie. Zaliaty areál pod vodou. V duchu sme si mysleli a dúfali, že nie sme na správnom mieste. Prvý šok sme zažili pri vykladaní koní, kde nás čakali boxy plné vody. Organizácia bola prezentovaná na vysokej úrovni no už pri vykladaní bolo jasné, že organizácia zlyhala na plnej čiare a promotion predčila realitu. Kone sme si ustajnili do náhradných boxov a čakali sme na príchod správcu stajní, ktorý bol v nedohľadne. Po jeho príchode sme boli prekvapení ešte viac, keď nám povedali, že kone si máme ustajniť na svoje miesta čo by bolo možné iba keby sme im dali kúpacie kolesá.

Celý článok...
 
SVP Nitra Kynek, 3. máj 2008
Napísal Alexandra Vavrová   
Streda, 07 máj 2008

Image V sobotu sa po tretíkrát súťažilo. V Nitre na Kyneku za striedavo dobrého a zlého počasia previedlo svoje zostavy 26 jednotlivcov, 13 detí a 6 skupín.

V kategórii deti sa na prvom mieste umiestnila Lea Kubicová z Lužianok (na kobylke Tais s lonžérkou M. Fülöpovou) a pretrhla reťaz víťazstiev Natálie Pavlíkovej. Natálkin klubový kolega Peťo Fridrich vyhral kategóriu chlapcov na koni Celtic (Jano Tribula). Kategórie mužov jednotlivcov boli v porovnaní s prvými pretekmi v Šali o niečo početnejšie. Najlepším juniorom sa stal Adam Lukáč na Morelovi s lonžérkou Aďkou Bičovou. Najlepším seniorom sa stal po veľmi porovnateľných voľných zostavách Adrián Tóth (Flash, Ladislav Majdlen). Z juniorskej ženskej kategórie vyšla víťazne Jovana Pejčicová (Flash, L. Majdlen). V ženách senioroch bola účasť biedna a ako jediná štartovala Silvia Ižmanová (Flash, L. Majdlen).

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 56 - 66 z 133

© 2023 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.