HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home

GalériaDnes je Pondelok, 11 december 2023
Meniny má Hilda
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
december 2023
P U S Š P S N
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Syndicate
SlovakVaulting.com - Voltiž na Slovensku
 
 
:: reklama ::
Čo je nové v Topoľčiankach?
Napísal Boris Kodak   
Streda, 02 december 2009

ImageVoltížna sezóna sa skončila Majstrovstvami v Košiciach. Každý, kto mohol si odniesol spomienky a tituly s nádejou, že o rok sa to podarí jemu čo získa titul majstra. No, ale na to si treba počkať na rok 2010 a zimnou prípravou sa pripraviť na novú sezónu. V Topoľčiankach sa všetko ukladá  na zimu, ale ruch v hale neutícha ani teraz. Voltížne tréningy pokračujú 4 x do týždňa  a ani zima nás neodradí od trénovania a pripravovania sa na novú sezónu .Úspechy a neúspechy sú v tomto športe na mieste. Rok 2009 sme mali aj úspechy, ale aj neúspechy. Snáď každý mi dá za pravdu že tento rok sa nám na ME nedarilo. V Topoľčiankach sa na sezónu pripravuje 15 detí no, ale len čas ukáže kto z nich prejde skúškou zimy a v novej sezóne zažiari na pretekoch. V tréningu máme tri kone Fantagíru ktorá priberá a priberá, aby si vytvorila tukovú vrstvu na zimu, Chiaru, našu lásku, ak by sa jej podarilo presunúť sa do boxu a priberala by tiež a Roland náš miláčik, ale skôr trénera ako vždy. Všetko nové čo sa prihlási do klubu prejde týmto koníkom v tréningu.

Celý článok...
 
Majstrovstvá V4. Prvé fotografie a informácie
Napísal (jt)   
Pondelok, 23 november 2009

ImageJe to potvrdené! Slovensko je organizátorom 1. ročníka Majstrovstiev Vyšehádskej štvorky vo voltížnom jazdení. Usporiadateľom je Jazdecký klub Freestyle Poprad a toto prestížne športové podujatie sa uskutoční v termíne 27.-29. august 2010 priamo v srdci Národného parku Slovenský raj. Rozhodli o tom predsedovia národných voltížnych komisií Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska.

Prostredie na rozhraní dvoch najkrajších národných parkov organizátori nevybrali náhodou. Areál je totiž blízko mesta Poprad, ktoré je vstupnou bránou do Vysokých Tatier, ktoré majú prívlastok najmenšie veľhory sveta. A navyše v Betlanovciach, kde sa šampionát uskutoční, v priebehu jedného roka vyrástol exkluzívny jazdecký areál na špičkovej úrovni. Ten totiž ponúka nielen prekrásne prostredie, ale aj priestrannú krytú halu, pieskové opracoviská a nadštandardné  podmienky pre ustajnenie koní.

Celý článok...
 
Švédske majstrovstvá Európy vo voltíži
Napísal Alexandra Vavrová   
Pondelok, 10 august 2009

ImageŠtyri medailové roky. Štyrikrát bronz a dvakrát zlato v rôznych kategóriách. Malý štát s výberom cvičncov z troch klubov úspešne konkuroval výberu z vyše dvoch tisícov oddielov. Od roku 2005 až doteraz sa darilo slovenským voltižérom priniesť z každých svetových majstrovstiev  najmenej jednu medailu. Po štyroch rokoch Slováci žiadny kov z majstrovstiev Európy nepriniesli.

Celý článok...
 
Deň 7. - nedeľa
Napísal (pm)   
Pondelok, 10 august 2009

Záverečný deň šampionátu patril seniorom, konkrétne finálovým voľným zostavám.  Nedeľné vystúpenia začínali seniorky, kde sme mali svoje zastúpenie v podani Jany Fodorovej na Zeusovi. Do finále sa kvalifikovala z desiateho miesta.Aj toto umiestnenie by bolo najlepšie v jej kariére, ale Jana myslela na viac. Technickú zostavu zvládla na jednotku a v priebežnom hodnotení sa posunula na deviate miesto. To si udržala aj po stabilnom výkone vo voľnej zostave a domov môže odchádzať spokojná a motivovaná do ďalšej sezóny. O víťazstvo sa tentokrát pobili tri krajiny, Nemci, Dáni a Briti. Joanne Eccles (8.474) bezpečne precválala nástrahami všetkých štyroch vystúpení a jej Lady in Red sa najviac páčila nielen divákom, ale aj rozhodcom. Obdiv patrí aj jej koňovi WH Bentley, ktorý niesol na sebe nielen Joanne, ale aj jej sestru Hannah a juniorskú skupinu. Druhá skončila sympatická Nemka Anja Barwig (8.397) a tretia rok pauzujúca Dánka Rikke Laumann (8.128).

Celý článok...
 
Švédsky denník - deň 5. a 6.
Napísal (pm)   
Pondelok, 10 august 2009

V piatok začali finálové zostavy pre juniorské kategórie. Keďže juniorky kvôli zranenej Fantagíre už neštartovali, povinné zostavy sme sledovali bez stresu a napätia. Úroveň dievčat sa za posledné roky stále zvyšuje a mnohé z nich by sa umiestnili na popredných priečkach i medzi seniorkami. Prvé miesto si s prehľadom udržala Sarah Kay z Nemecka (8.186) a ani voľné zostavy na poradí nič nezmenili. O druhé a tretie miesto sa viedol súboj medzi rakúskymi a nemeckými dievčatami. Nakoniec sa tešili Rakúšanky Nina Braun (7.951) a  Julia Popp (7.827).

Celý článok...
 
Švédsky denník - deň 4.
Napísal (pm)   
©tvrtok, 30 júl 2009

Najdlhší deň na šampionáte začal už o ôsmej ráno povinnými zostavami juniorských aj seniorských skupín. Juniori sú tento rok v novom zložení s novými koňom a prejavilo sa to aj na známkach. Zatiaľ sú na ôsmom mieste, ale rozdiely nie sú veľké, čo dáva šance na vyššie umiestnenie. Pred nami sú ešte dve voľné zostavy a Šaľania boli vždy veľkí bojovníci. Seniorská skupina zacvičila veľmi dobre, ale ani konkurencia nespí a tak sú pred sobotňajšími voľnými zostavami na piatom mieste. V seniorskej kategórii sú rozdiely ešte menšie ako u juniorov a do konca pretekov je ďaleko. 

Dnešok nám však vlial aj nádej na medajlu. Tomáš Sátor, obhajca titulu z minulého roka,  sa po voľnej zostave posunul o jednu priečku a do finále postupuje z tretieho miesta. Pred sebou má ešte povinnú a voľnú zostavu a veľkú šancu postupovať vyššie. Michal Fogaš je po prvom kole deviaty a tak isto postúpil do finále.

Dnešným dňom začali súťaž aj jednotlivci seniori. Najtvrdšia konkurencia je medzi mužmi, prvých desať je veľmi vyrovnaných a o umiestnení rozhodujú detaily. Naši dvaja seniori sú po povinnej zostave na ôsmom (Adrian Tóth na Flashovi) a na dvanástom mieste (Miro Kromka na Celtic Z).

Veľmi dobre sa predstavili dievčatá z Koších, pred voľnými zostavami sú na pätnástom (Valika Sabolová), šestnástom (Janka Fodorová) a 25. mieste (Denisa Beláková). Zeus chodil dnes výborne a keď pôjdu Košičanky svoje voľné zostavy tak, ako ich poznáme, čisto a precízne, miesta vo finále by mali mať vo vrecku.

Verím, že aj zajtra budeme môcť napísať zopár dobrých správ. Ak chcete podporiť našich voltižákov a byť "naživo" pri ich vystúpeniach, kliknite na www.clipmyhorse.de!

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 34 - 44 z 133

© 2023 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.