HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home

GalériaDnes je Utorok, 03 október 2023
Meniny má Stela
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
október 2023
P U S Š P S N
2526272829301
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Syndicate
SlovakVaulting.com - Voltiž na Slovensku
 
 
:: reklama ::
Slovenský voltížny pohár 3.7.2010
Napísal Boris Kodak   
Pondelok, 12 júl 2010

ImagePrvú júlovú sobotu sa na pôde Národného Žrebčína Topoľčianky konal nominačný  voltížny pretek na ME v Rakúskej  Stadl -Paure. V 30 stupňových horúčavách bojovali všetky voltížne kluby zo Slovenska o poslednú miestenku na majstrovstvá Európy juniorov . Pozvanie za rozhodcovský stôl prijali Mgr. Pavla Krauspe , Mgr. Petra Masácová . Mgr. Zuzana Masariková a z ČR Bc. Dalibor Blažek a z Maďarska Hécey Katalin Éva.

Prihlásených bolo 13 koní, 19 detí v kategórií DETI 24 jednotlivcov junior a senior a dve skupiny juniorov Šaľa a Topoľčianky. Keďže to bol nominačný pretek, bol dôležitý hlavne pre našich juniorských pretekárov a to pre Tomáša Malého z klubu Topoľčianky cvičil na kobyle Fantagíra , Michala Fogaša z klubu Galaxia Poprad cvičil na koni Grant a dievčatá Janu Hromádkovú z klubu Topoľčianky cvičila na koni Chiara, Holbíkovú Luciu z klubu Šaľa cvičila na koni Royal Rocket a Štrbavú Zuzanu cvičila na koni Nadír. Turokovú Michaelu z klubu UVL Košice, cvičila na koni Oscar de Revel.

Celý článok...
 
Nominačné body na Svetové jazdecké hry v Kentucky - CVI Šaľa
Napísal Alexandra Vavrová   
Pondelok, 14 jún 2010

Image
Foto: Alexandra Vavrová
Prvý júnový víkend v Šali konečne zasvietilo slnko a organizátori 20. ročníka CVI sa mohli radovať z krásneho počasia a príjemného víkendového zážitku všetkých zúčastnených. Tejto súťaže sa už tradične zúčastňujú všetky okolité štáty a plnia si svoje nominácie na majstrovstvá sveta či Európy.

Dažde narobili vrásky všetkým ,nielen organizátorom. Našťastie areál SOUP disponuje dostatočne veľkou trávnatou plochou, kde vzniklo hneď niekoľko alternatívnych opracovísk, keďže tie už existujúce ležali beznádejne zaplavené. Súťaž sa začala tradične, veterinárnou prehliadkou koní v piatok podvečer, a pokračovala sobotňajšími povinnými jazdami. Súťaží sa zúčastnili pretekári z okolitých štátov, ale dokonca aj z Austrálie. Ruskí voltižéri odriekli svoju účasť na poslednú chvíľu, takže štartovné pole bolo chudobnejšie o jeden juniorský tím, štartovali teda len štyri družstvá. Najlepším v celkovom hodnotení bol tím Chomutov z Českej republiky (J. Jílková, kôň Chris) pred ďalším českým tímom z Albertovca. V kategórii jednotlivcov juniorov zahviezdil Adam Lukáč (Rado Psota, kôň Royal Rocket), výrazná osobnosť v kategórii juniorov, ktorý by v prípade štartu na ME mohol siahať aj na medailové priečky. Druhý štartujúci Slovák, Tomáš Malý, sa umiestnil tretí, a tiež získal nomináciu na ME. Jeho tréner, Boris Kodak, na margo pretekov povedal: "Ja, Tomáš a kôň sme jeden tím, a ešte musíme pracovať, aby sme sa viac zladili. Samozrejme by som klamal keby som netvrdil , že my nezáleží na tom, aby sme na ME získali kov. Budem robiť všetko preto, aby som Tomáša na to pripravil, samozrejme, cieľ sa nie vždy musí splniť". Diskutuje sa aj o možnej nominácii Michala Fogaša na juniorské ME, Michal ešte bude mať šancu ukázať svoje schopnosti na súťaži v Topoľčiankach.

Celý článok...
 
C.V.I. Austria Stadl-Paura 13.-16.5.2010
Napísal Boris Kodak   
Utorok, 18 máj 2010

ImageSlovenská výprava v zložení
Topoľčianky: Tomáš Malý, Jana Hromádková, Zuzana Bušovská a ich kone Fantagíra, Chiara
Košice: Denisa Beláková, Michaela Turoková, Alena Galambošová, Valéria Sabolová a ich kone Oscar de Revel, Zeus
Poprad: Števo Kasenčák a ich kôň Celtic Calvaro Z
Šaľa: Jovana Pejčičová, Ing. Juraj Dučák a ich kôň Milas
sa zúčastnila nominačného preteku CVI v rakúskej Stadl-Paure.

Celý článok...
 
Elán čierna Voda otvoril svoje brány tretiemu SVP
Napísal Radko Psota   
Utorok, 04 máj 2010

ImageHotel Kamila a domáci Klub TJ Slávia Elán Čierna Voda privítali pretekárov z najbližšieho okolia. V poradí už tretí pretek SVP v tomto roku  sa uskutočnil 2.mája vo veľmi útulnom prostredí ,, predmestia,, Bratislavy.  Tento klub vstal ako Fénix z popola a po dlhej odmlke sa zaradil medzi ešte bojujúce voltížne kluby na Slovensku. Vďaka preto patrí hlavnej zodpovednej Petke Masácovej, ktorá celý pretek zorganizovala.

Vstupnou bránou areálu postupne vchádzajú všetci podstatní. Jazdecký klub Freestyle Poprad, Topoľčianky, TJ Slávia SOUP Šaľa, JK Nitra-Kynek, TJ Elán Čierna Voda, rozhodcovia i komáre, ktoré  sa o šíriacej sa správe o pretekoch tiež nejakým záhadným spôsobom dozvedeli a rozhodne si to nechceli nechať ujsť.

Podľa správnosti privítal usporiadateľ všetkých zúčastnených  a po oficialitách sa vyhrnuli rukávy a obnažená končatiny sa ponárali do losovacieho klobúka, aby sa celý pretek mohol začať. Zatiaľ čo rozhodcovia a tréneri tvorili štartovacie listiny a časový plán, cvičenci dávali do poriadku svojich 4-nohých miláčikov. Tí, čo nerobili nič, prechádzali areálom, skúmali jeho zákutia a predovšetkým halu v ktorej ešte nikto z nás necvičil. Priestranná hala s hlavným a opracovným kruhom je štandardom voltížnych hál, čo však často na pretekoch nemáme, je do istej miery otvorená hala, keďže bočné steny  nesiahali až k stropu. V hale preto nebolo teplo ani cvičencom, ani koníkom.

Celý článok...
 
Voltížne preteky SVP - Elán Čierna Voda
Napísal Administrator   
©tvrtok, 22 apríl 2010

Image

Celý článok...
 
Das erste Turnier der Saison wurde erfollgreich geschafft
Napísal Rado Psota   
Utorok, 20 apríl 2010

Am 17. April wurde das erste Turnier  in Sala  gestartet. Das Wetter war während der Woche mehr als unangenehm wegen dem haufigen Regen. Aussenreitplätze waren komplett nass also die letzte Moeglichkeit wo das Pferd erwärmt sein koennte war in der Halle.  Der Organisator musste aber auch dort kleinere technische Probleme loesen. Die typische Halleteilung musste der Organisator umbauen , weil der Startzirkel gerutscht ist.  Nach kleiner Reorganisation koennte das Turnier endlich beginnen.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 23 - 33 z 133

© 2023 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.