HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home arrow Voltižné pravidlá v SR

GalériaDnes je Sobota, 24 február 2024
Meniny má Matej
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
február 2024
P U S Š P S N
2930311 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
 
 
:: reklama ::
Voltižné pravidlá v SR

file icon Voltižné pravidlá 2006

file icon Smernica pre rozhodcov 2006

file icon Rozhodcovské listiny 2009

Toto 6. vydanie pravidiel pre voltižné preteky platí od 1. januára 2005. Nahradzuje všetky doteraz publikované vydania a texty s touto problematikou.

PRAVIDLA, SMERNICA I ROZHODCOVSKÉ LISTINY SÚ UPRAVENÉ A SÚ V NICH ZAPRACOVANÉ ZMENY PLATNÉ PRE ROK 2006 (ČERVENOU FARBOU)

Akokoľvek sú tieto pravidlá pre voltižné preteky podrobné, musia sa uplatňovať spolu so štatútom, Všeobecnými a Veterinárnymi pravidlami a so "Smernicami pre rozhodcov" týkajúcich sa hodnotenia a prevedenia povinných a voľných cvikov.

Tieto pravidlá nemôžu vystihnúť všetky eventuality. V prípade nepredvídateľných alebo výnimočných okolností je zbor rozhodcov povinný rozhodnúť v športovom duchu a priblížiť sa pritom čo najviac duchu pravidiel a Všeobecným pravidlám.

Kódex správania sa

  1. V celom jazdeckom športe považujeme koňa za zvrchovaného jedinca. Toto zahŕňa dobrú starostlivosť o koňa, tréningové metódy, transport a pod.
  2. Kone i pretekári musia byť pred pretekom v dobrej zdravotnej kondícii. Týka sa to zdravotnej starostlivosti, chirurgických zákrokov za účelom bezpečnosti, tehotenstva kobýl a nesprávneho používania pomôcok.
  3. Preteky nesmú škodiť blahu koňa. To znamená, že musia byť vykonané primerané opatrenia pre vetranie, kŕmenie, napájanie a zdravé prostredie behom prepravy.
  4. Zvýšená pozornosť sa musí koňom venovať po preteku a po skončení ich pretekárskej kariéry. Zahŕňa to veterinárnu starostlivosť, zranenia pri pretekoch, eutanáziu a odchod koňa na odpočinok.
  5. FEI nalieha na všetkých zainteresovaných v jazdeckom športe aby sa snažili dosahovať čo najvyššiu znalosť v jednotlivých disciplínach jazdeckého športu.

Stály a rýchly rozvoj medzinárodného voltižného športu vyvolal potrebu niektorých významných úprav pravidiel pre medzinárodné preteky vo voltiži. Tieto pravidlá majú zjednotiť rozhodovanie voltiže a zvýšiť starostlivosť o blaho koňa a predstaviť voltiž ako divácky príťažlivejšiu disciplínu.

Vo všetkých prípadoch, ktoré nie sú riešené týmito pravidlami treba rozhodnúť na základe Všeobecných pravidiel FEI.

V súlade so všeobecnými pravidlami medzinárodné preteky delíme na CVI* (jednohviezdičkové), CVI** (dvojhviezdičkové), CVIO a majstrovstvá, ktoré sa riadia nasledujúcimi článkami týchto pravidiel, okrem prípadov uvedených v špeciálnych pravidlách.

file icon Voltižné pravidlá 2006

file icon Smernica pre rozhodcov 2006

file icon Rozhodcovské listiny 2006

 

© 2024 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.