HomeO násČo je voltižHistóriaKluby SRFAQKontakt
 
 
Home arrow Voltižné správy arrow Slovenský voltížny pohár Nitra - Kynek

GalériaDnes je Sobota, 29 január 2022
Meniny má Gašpar
Main Menu
Voltižné správy
Slovenský voltížny kalendár 2012
Medzinárodný kalendár
Voltižné pravidlá v SR
Medzinárodné pravidlá
Voltižné linky
Fotogaléria
Videotéka
Slovenská reprezentácia
Nechajte nám odkaz
Voltižné fórum
Voltižný chat
Výsledky
Kalendár
január 2022
P U S Š P S N
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 
 
:: reklama ::
Slovenský voltížny pohár Nitra - Kynek PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 30 máj 2011

ImageVoltížna sezóna je v plnom prúde a voltížni nadšenci sa 21. mája stretli pre zmenu v areáli jazdeckej školy v Nitre. Ako každý súťažný deň, aj v túto sobotu bola prvým bodom programu porada zástupcov zúčastnených klubov, na ktorej sa losovalo poradie štartujúcich cvičencov.

Rozhodcovský zbor tentoraz udeľoval cvičencom body v zložení Ľubica Lukáčová a Radoslav Psota na čele s hlavnou rozhodkyňou Zuzanou Masarykovou.

Hneď na úvod sa už tradične postavili na štart najmenšie kategórie ? mladšie a staršie deti a svojimi výkonmi ukázali, ako sa od pretekov k pretekom zlepšujú.

Z mladších detí bola opäť najšikovnejšou Sára Karacsonyiová na koni Morelo z TJ Slávia SOUP Šaľa. Zvíťazila so známkou 4,367. Za ňou na druhom mieste skončila zástupkyňa NŽ Topoľčianky Adela Danková na Chiare so známkou 3,471 a Eliška Nepšinská z JK Králiky s 2,726.

Medzi staršími deťmi to bolo napínavejšie, aj bodové rozdiely už neboli také veľké. Z týchto pretekov si prvé miesto odniesla Barbora Gažíková z domáceho oddielu na koni Nannara so známkou 4,674, druhé miesto Sofia Holečková z NŽ Topoľčianky na kobylke Chiara (4,623) a tretie miesto Kristína Hajdúová z TJ Slávia SOUP Šaľa na koni Nadir (4,580).

ImageNasledovalo kolo povinných zostáv. Ako prvé nastúpili juniorské skupiny, po nich povinné zostavy jednotlivcov. Kategóriu seniorov čakalo aj predvedenie technickej zostavy, ktorá obsahuje 5 povinných cvikov, ale môže byť rovnako zaujímavá a nápaditá ako voľná zostava, ktorá prišla na rad po obednej prestávke. Voltižéri, posilnený chutným jedlom, sa tak vrátili do súťažnej haly, aby zacvičili svoje kúsky fantázie na konskom chrbte.

To sa podarilo aj juniorskej skupine z TJ Slávia SOUP Šaľa, ktorá si už po tretíkrát v tomto roku na súťaži SVP vybojovala prvé miesto s celkovou známkou za povinnú aj voľnú zostavu 6,910. Lucia Holbíková, Zuzana Sýkorová, Adam Lukáč, David Král, Terézia Tóthová, Kristína Hajdúová  a Matej Mleuš cvičili na skúsenom koni Vilám, pod taktovkou trénerky Jany Majdlenovej. Druhé miesto so známkou 4,035 si opäť odniesli mladé talenty, taktiež z klubu TJ Slávia SOUP Šaľa, Katarína Vnuková, Ema Mikulová, Veronika Vnuková, Lucia Veselá, Barbara Baloghová, Jozefína Baloghová a Dorka Baloghová s koníkom Morelo a trénerkou Andreou Bičovou. Za nimi na treťom mieste skončila skupina z voltížneho oddielu OZ Galaxia Poprad na koni Benita, lonžérka Mária Fogašová a cvičenci Veronika Chrkavá, Laura Jantošovičová, Pavlína Chudíková, Ema Martinková, Silvia Janečková, Ema Kolesárová a Hana Chudíková.

V juniorskej kategórii jednotlivcov sa tiež najviac darilo šalianskym prívržencom. Z junioriek dosiahla najlepší výsledok, 6,971,  Lucia Holbíková na koni Royal Rocket, za ňou Rút Stopková na koni Nadir, 6,411, obidve z TJ Slávia SOUP Šaľa. Tretie miesto patrilo Márii Goňovej z JŠ Nitra na koni Milas so známkou 6,300.

V mužskej juniorskej kategórii zvíťazil tiež zástupca TJ Slávia SOUP Šaľa, Adam Lukáč na koni Royal Rocket. So známkou 7,829 tak predbehol Tomáša Malého z NŽ Topoľčianky na Fantagíre (6,319) a Mateja Melša zo Šale na Nadirovi (5,710).

ImagePo dvojročnej prestávke sa na voltížny kruh vrátila aj Silvia Ižmanová (JŠ Nitra, kôň Milas). Na jej výkonoch sa to však veľmi neodrazilo, o čom svedčí jej víťazstvo v seniorskej ženskej kategórii, kde so známkou 7,163 tesne predbehla Jovanu Pejčićovú z TJ Slávia SOUP Šaľa na koni Milas so známkou 7,104 a Janu Hromádkovú na koni Chiara (NŽ Topoľčianky) s celkovou známkou 6,126.

Poslednou súťažnou kategóriou boli muži ? seniori. Tu si víťazstvo zaslúžil Adrián Tóth na koni Royal Rocket (TJ Slávia SOUP Šaľa), známka 7,716. Za ním na druhom mieste skončil Róbert Stopka na koni MIlas (JŠ Nitra) so známkou 7,187 a na treťom Juraj Dučák na koni Royal Rocket (TJ Slávia SOUP Šaľa), ktorý dosiahol 6,591 bodu.

Deň sa chýlil ku koncu, nastal čas vrátiť sa domov a naďalej tvrdo trénovať. Z nitrianskeho Kyneku odchádzali voltižéri s úsmevom, bez dlhého lúčenia, pretože o pár týždňov ich v rakúskom centre jazdeckého športu, v Stadl Paura, čakajú prvé nominačné preteky na Majstrovstvá Európy vo voltíži 2011. Veľa šťastia a voltížnych úspechov všetkým! 
Za usporiadanie 4. dielu Slovenského voltížneho pohára v Nitre patrí poďakovanie organizátorovi pretekov, voltížnemu oddielu Jazdecká škola Nitra.

Andrea Bičová

Comments
Add NewSearchRSS
Write comment
Name:
Title:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2022 slovakvaulting.com - Voltiž na Slovensku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.